Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Series | 140PC |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Applications | Board Mount |
| Pressure Type | Absolute |
| Operating Pressure | 2PSI ~ 15PSI (13.79kPa ~ 103.42kPa) |
| Output Type | Analog Voltage |
| Output | 1 V ~ 5.33 V |
| Accuracy | ±0.4% |
| Voltage – Supply | 7V ~ 16V |
| Port Size | Male – 0.2″ (5mm) Tube |
| Port Style | Barbless |
| Features | Amplified Output, Temperature Compensated |
| Termination Style | PC Pin |
| Maximum Pressure | 45PSI (310.26kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 3-SIP Module |
| Supplier Device Package | – |
| Base Product Number | 142PC15 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.