Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Hirose Electric Co Ltd |
| Series | DF19 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Flat Flex Type | FPC |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector/Contact Type | Receptacle |
| Number of Positions | 20 |
| Pitch | 0.039″ (1.00mm) |
| Termination | IDC |
| FFC, FCB Thickness | 0.14mm |
| Height Above Board | – |
| Locking Feature | – |
| Cable End Type | Tapered |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Finish | Gold |
| Housing Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Actuator Material | – |
| Features | – |
| Voltage Rating | 100V |
| Operating Temperature | -35°C ~ 85°C |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Current Rating (Amps) | 0.5A |
| Contact Finish Thickness | 3.94µin (0.10µm) |
| Housing Color | Beige |
| Actuator Color | – |
| Mating Cycles | – |
| Base Product Number | DF19G |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.