Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Good-Ark Semiconductor |
| Series | BZT52CxxxS |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 6.2 V |
| Tolerance | ±6.45% |
| Power – Max | 500 mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 10 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 3 µA @ 4 V |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-76, SOD-323 |
| Supplier Device Package | SOD-323 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.