Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Good-Ark Semiconductor |
| Series | 1N53xxB |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT) |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 4.3 V |
| Tolerance | ±5% |
| Power – Max | 5 W |
| Impedance (Max) (Zzt) | 2 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 1 V |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2 V @ 200 mA |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AC, DO-15, Axial |
| Supplier Device Package | DO-204AC (DO-15) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.