Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Number of Channels | 1 |
| Voltage – Isolation | 3000Vrms |
| Current Transfer Ratio (Min) | 40% @ 10mA |
| Current Transfer Ratio (Max) | 80% @ 10mA |
| Turn On / Turn Off Time (Typ) | 3µs, 2.8µs |
| Rise / Fall Time (Typ) | 1.6µs, 2.2µs |
| Input Type | DC |
| Output Type | Transistor with Base |
| Voltage – Output (Max) | 70V |
| Current – Output / Channel | 150mA |
| Voltage – Forward (Vf) (Typ) | 1.15V |
| Current – DC Forward (If) (Max) | 60 mA |
| Vce Saturation (Max) | 400mV |
| Operating Temperature | -45°C ~ 100°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154″, 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.