Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Fairchild Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Type | Zener |
| Unidirectional Channels | 14 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 3.3V (Max) |
| Voltage – Breakdown (Min) | 5.5V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 12V (Typ) |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 16A (100ns) |
| Power – Peak Pulse | – |
| Power Line Protection | No |
| Applications | HDMI |
| Capacitance @ Frequency | 0.3pF @ 1MHz |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 18-UFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 18-UDFN (5.5×1.5) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.