Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Fairchild Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 5.1 V |
| Tolerance | ±5% |
| Power – Max | 500 mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 17 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 2 V |
| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AH, DO-35, Axial |
| Supplier Device Package | – |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.