Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Fairchild Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 4.3 V |
| Tolerance | ±5% |
| Power – Max | 1 W |
| Impedance (Max) (Zzt) | 9 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 1 V |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 100 mA |
| Operating Temperature | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial |
| Supplier Device Package | DO-41G |
| Base Product Number | 1N4731 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.