Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | ETI Systems |
| Series | SP22G |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 5k |
| Tolerance | ±10% |
| Power (Watts) | 1W |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 1.0 |
| Features | – |
| Taper | Linear |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | User Defined |
| Temperature Coefficient | ±400ppm/°C |
| Rotation | Continuous |
| Resistive Material | Conductive Plastic |
| Termination Style | Solder Turret |
| Actuator Type | Round |
| Actuator Length | 0.875″ (22.23mm) |
| Actuator Diameter | 0.404″ (10.26mm) |
| Bushing Thread | 3/8-32 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Size – Body | Round – 0.860″ Dia (21.84mm) |








Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.