Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | ETI Systems |
| Series | LCP12 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 10k |
| Tolerance | ±20% |
| Power (Watts) | 0.7W |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 1.0 |
| Features | – |
| Taper | Linear |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | Side Adjustment |
| Temperature Coefficient | ±400ppm/°C |
| Rotation | – |
| Resistive Material | Conductive Plastic |
| Termination Style | PC Pins |
| Actuator Type | Knurled |
| Actuator Length | 0.750″ (19.05mm) |
| Actuator Diameter | 0.125″ (3.18mm) |
| Bushing Thread | 4-40 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Size – Body | Rectangular – 3.000″ x 0.492″ Face (76.20mm x 12.50mm) |





Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.