Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | EPCOS – TDK Electronics |
| Series | AK2 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Applications | Board Mount |
| Pressure Type | Vented Gauge |
| Operating Pressure | 362.59PSI (2500kPa) |
| Output Type | Wheatstone Bridge |
| Output | 0 mV ~ 120 mV (5V) |
| Accuracy | ±2% |
| Voltage – Supply | 10V |
| Port Size | Male – M5 |
| Port Style | Threaded |
| Features | – |
| Termination Style | PC Pin |
| Maximum Pressure | 543.89PSI (3750kPa) |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 8-DIP Module |
| Supplier Device Package | – |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.