Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | EIC SEMICONDUCTOR INC. |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 5.1 V |
| Tolerance | ±5% |
| Power – Max | 5 W |
| Impedance (Max) (Zzt) | 1.5 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 1 µA @ 1 V |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2 V @ 1 A |
| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AC, DO-15, Axial |
| Supplier Device Package | DO-15 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.