Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | EDAC Inc. |
| Series | 408 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Card Type | Non Specified – Dual Edge |
| Gender | Female |
| Number of Positions/Bay/Row | – |
| Number of Positions | 29 |
| Card Thickness | 0.093″ (2.36mm) |
| Number of Rows | 2 |
| Pitch | 0.200″ (5.08mm) |
| Read Out | – |
| Features | Card Guides |
| Mounting Type | Panel Mount, Through Hole |
| Termination | Wire Wrap |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |
| Contact Type | – |
| Color | Green |
| Flange Feature | Flush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.128″ (3.25mm) Dia |
| Operating Temperature | -65°C ~ 125°C |
| Material – Insulation | Diallyl Phthalate (DAP) |
| Termination Rows | 2 |
| Base Product Number | 408-029 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.