Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton Electrical |
| Series | M22 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 4.7k |
| Tolerance | ±10% |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 1.0 |
| Features | – |
| Taper | Linear |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | User Defined |
| Temperature Coefficient | – |
| Rotation | – |
| Resistive Material | – |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Knob |
| Actuator Length | 1.150″ (29.20mm) |
| Actuator Diameter | 0.886″ (22.50mm) |
| Bushing Thread | – |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Size – Body | Round – 0.886″ Dia (22.50mm) |






Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.