Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton – Bussmann Electrical Division |
| Series | Magnum® BQQ |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Wire Entries | 2 |
| Pitch | – |
| Number of Rows | 2 |
| Current Rating (Amps) | 30A |
| Voltage Rating | 600V |
| Wire Gauge | – |
| Top Termination | Quick Connect (0.250″) |
| Bottom Termination | Closed |
| Barrier Type | 2 Wall (Dual) |
| Features | Flange |
| Color | White |
| Terminal Screw Material | – |
| Terminal Screw Finish | – |
| Mounting Type | Chassis, Panel |
| Operating Temperature | 105°C |
| Material – Insulation | – |
| Material Flammability Rating | – |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.