Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Diotec Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Cut Tape (CT), Tape & Box (TB) |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 10 V |
| Tolerance | ±5% |
| Power – Max | 500 mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 5.2 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 100 nA @ 7.5 V |
| Operating Temperature | -50°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AH, DO-35, Axial |
| Supplier Device Package | DO-35 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.