Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Diotec Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Cut Tape (CT), Bulk |
| Part Status | Active |
| Type | Zener |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 5.8V |
| Voltage – Breakdown (Min) | 6.45V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 10.5V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 60A |
| Power – Peak Pulse | 600W |
| Power Line Protection | No |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | – |
| Operating Temperature | -50°C ~ 175°C (TJ) |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AC, DO-15, Axial |
| Supplier Device Package | DO-204AC (DO-15) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.