Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Diotec Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 24 V |
| Tolerance | ±5% |
| Power – Max | 300 mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 70 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 100 nA @ 19 V |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 10 mA |
| Operating Temperature | -50°C ~ 150°C (TJ) |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q101 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-90, SOD-323F |
| Supplier Device Package | SOD-323F |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.