Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Diotec Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 2.4 V |
| Tolerance | ±5% |
| Power – Max | 300 mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 100 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 50 µA @ 1 V |
| Operating Temperature | -50°C ~ 150°C (TJ) |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 (TO-236) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.