Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Diotec Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Cut Tape (CT), Tape & Box (TB) |
| Part Status | Active |
| Type | Zener |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 36V |
| Voltage – Breakdown (Min) | 40V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 58.1V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 86A |
| Power – Peak Pulse | 5000W (5kW) |
| Power Line Protection | No |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | – |
| Operating Temperature | -50°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | P600, Axial |
| Supplier Device Package | P600 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.