Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Diodes Incorporated |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Zener |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 33V (Max) |
| Voltage – Breakdown (Min) | 35V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 40V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 180A (8/20µs) |
| Power – Peak Pulse | 6660W (6.66kW) |
| Power Line Protection | No |
| Applications | USB |
| Capacitance @ Frequency | 474pF @ 1MHz |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 3-UDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | U-DFN2020-3 (Type C) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.