Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Diodes Incorporated |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Zener |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 3.3V (Max) |
| Voltage – Breakdown (Min) | 6V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 10V (Typ) |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 5A (8/20µs) |
| Power – Peak Pulse | – |
| Power Line Protection | No |
| Applications | – |
| Capacitance @ Frequency | – |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q101 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0402 (1006 Metric) |
| Supplier Device Package | X1-DFN1006-2 |
| Base Product Number | D1213 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.