Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | CTS Electrocomponents |
| Series | 284 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 10k |
| Tolerance | ±10% |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 1.0 |
| Features | Long Life |
| Taper | Linear |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | User Defined |
| Temperature Coefficient | – |
| Rotation | 250° |
| Resistive Material | Conductive Plastic |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Knurled and Slotted |
| Actuator Length | 0.591″ (15.00mm) |
| Actuator Diameter | 0.236″ (6.00mm) |
| Bushing Thread | M7 x 0.75 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Size – Body | Round – 0.630″ Dia (16.00mm) |




Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.