Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | CTS Electrocomponents |
| Series | 251 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 100k |
| Tolerance | ±10% |
| Power (Watts) | 0.01W |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 1.0 |
| Features | Long Life |
| Taper | Linear |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | Side Adjustment |
| Temperature Coefficient | – |
| Rotation | – |
| Resistive Material | Carbon |
| Termination Style | PC Pins |
| Actuator Type | Flatted |
| Actuator Length | 0.472″ (12.00mm) |
| Actuator Diameter | 0.156″ (3.96mm) |
| Bushing Thread | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size – Body | Rectangular – 0.437″ x 0.394″ Face (11.10mm x 10.00mm) |





Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.