Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | CTS Electrocomponents |
| Series | 18VRG |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 250k |
| Tolerance | ±20% |
| Power (Watts) | 0.05W, 1/20W |
| Built in Switch | Push-Pull, DPDT |
| Number of Turns | 1.0 |
| Features | – |
| Taper | Logarithmic |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | User Defined |
| Temperature Coefficient | – |
| Rotation | 300° |
| Resistive Material | – |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Knurled |
| Actuator Length | 0.750″ (19.05mm) |
| Actuator Diameter | 0.236″ (6.00mm) |
| Bushing Thread | 3/8-32 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Size – Body | Round – 0.661″ Dia (16.80mm) |



Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.