Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Comchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Zener |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 5V |
| Voltage – Breakdown (Min) | 5.1V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 15V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 5A (8/20µs) |
| Power – Peak Pulse | 75W |
| Power Line Protection | No |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 15pF @ 1MHz |
| Operating Temperature | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package | 0603/SOD-523F |
| Base Product Number | CPDUR5 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.