Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Comchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Zener |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 2.5V (Max) |
| Voltage – Breakdown (Min) | 3.3V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 8.5V (Typ) |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 40A (8/20µs) |
| Power – Peak Pulse | 340W |
| Power Line Protection | No |
| Applications | – |
| Capacitance @ Frequency | 85pF @ 1MHz |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TJ) |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q101 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0402 (1006 Metric) |
| Supplier Device Package | 0402C/SOD-923F |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.