Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Comchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Cut Tape (CT), Tape & Box (TB) |
| Part Status | Active |
| Type | Zener |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 400V |
| Voltage – Breakdown (Min) | 447V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 648V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 7.72A |
| Power – Peak Pulse | 5000W (5kW) |
| Power Line Protection | No |
| Applications | – |
| Capacitance @ Frequency | – |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q101 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | R-6, Axial |
| Supplier Device Package | R-6 |
| Base Product Number | A5KP400 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.