Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | C&K |
| Series | CS-41001E |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Type | Navigation Switch, 2 – Axis |
| Actuator Type | Pushbutton |
| Switch Function | 4-Way Directional, Center Select |
| Functions, Extra | – |
| Output | Digital (Mechanical Switch) |
| Voltage – Supply | – |
| Current Rating (Amps) | 200mA (DC) |
| Voltage Rating – DC | 12 V |
| Contact Material | – |
| Contact Finish | – |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Termination Style | Wire Leads with Connector |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular – 36.00mm x 35.70mm |
| Ingress Protection | – |
| Features | – |
| Mechanical Life | 10,000 Cycles |
| Electrical Life | 10,000 Cycles |
| Operating Force | 500gf |
| Base Product Number | CS41001 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.