Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | CFSensor |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Applications | Board Mount |
| Pressure Type | Gauge |
| Operating Pressure | 1.5PSI (10kPa) |
| Output Type | Analog |
| Output | 0.2 V ~ 2.7 V |
| Accuracy | ±2.5% |
| Voltage – Supply | 3.3V |
| Port Size | Male – 0.12″ (3mm) Tube |
| Port Style | Barbless |
| Features | Amplified Output, Temperature Compensated |
| Termination Style | – |
| Maximum Pressure | 3.63PSI (25kPa) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 100°C |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-SMD Module |
| Supplier Device Package | 6-SMT |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.