Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | SMLJ |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Zener |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 28V |
| Voltage – Breakdown (Min) | 31.1V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 45.4V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 66A |
| Power – Peak Pulse | 3000W (3kW) |
| Power Line Protection | No |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | – |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package | SMC (DO-214AB) |
| Base Product Number | SMLJ28 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.