Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns Inc. |
| Series | Pro Audio PDB18 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 50k |
| Tolerance | ±20% |
| Power (Watts) | 0.06W |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 1.0 |
| Features | – |
| Taper | Logarithmic |
| Number of Gangs | 2 |
| Adjustment Type | Side Adjustment |
| Temperature Coefficient | – |
| Rotation | 300° |
| Resistive Material | Carbon |
| Termination Style | PC Pins |
| Actuator Type | Knurled and Slotted |
| Actuator Length | 0.984″ (25.00mm) |
| Actuator Diameter | 0.236″ (6.00mm) |
| Bushing Thread | M7 x 0.75 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Size – Body | Round – 0.669″ Dia (17.00mm) |
| Base Product Number | PDB182 |






Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.