Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns Inc. |
| Series | PDB08 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 100k |
| Tolerance | ±30% |
| Power (Watts) | 0.03W, 1/32W |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 1.0 |
| Features | – |
| Taper | Linear |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | Top Adjustment |
| Temperature Coefficient | – |
| Rotation | 200° |
| Resistive Material | – |
| Termination Style | PC Pins |
| Actuator Type | Round |
| Actuator Length | 0.039″ (1.00mm) |
| Actuator Diameter | 0.098″ (2.50mm) |
| Bushing Thread | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size – Body | Rectangular – 0.346″ x 0.335″ Face (8.80mm x 8.50mm) |






Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.