Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns Inc. |
| Series | BPS130 |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Applications | Board Mount |
| Pressure Type | Absolute |
| Operating Pressure | 300PSI (2068.43kPa) |
| Output Type | Analog Voltage |
| Output | 0.45 V ~ 4.95 V |
| Accuracy | ±0.25% |
| Voltage – Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Port Size | Male – 0.122″ (3.1mm) Tube |
| Port Style | Barbless |
| Features | – |
| Termination Style | Solder Pad |
| Maximum Pressure | 600PSI (4136.85kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Package / Case | – |
| Supplier Device Package | – |
| Base Product Number | BPS130 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.