Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns Inc. |
| Series | 93 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 50k |
| Tolerance | ±10% |
| Power (Watts) | 2W |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 1.0 |
| Features | – |
| Taper | Linear |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | Side Adjustment |
| Temperature Coefficient | ±150ppm/°C |
| Rotation | 300° |
| Resistive Material | Cermet |
| Termination Style | PC Pins |
| Actuator Type | Slotted |
| Actuator Length | 0.875″ (22.23mm) |
| Actuator Diameter | 0.250″ (6.35mm) |
| Bushing Thread | 3/8-32 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Size – Body | Rectangular – 0.687″ x 0.625″ Face (17.45mm x 15.88mm) |
| Base Product Number | 93A1A |





Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.