Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns Inc. |
| Series | 6574 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 1k |
| Tolerance | ±10% |
| Power (Watts) | 2W |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 1.0 |
| Features | – |
| Taper | Linear |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | User Defined |
| Temperature Coefficient | ±500ppm/°C |
| Rotation | Continuous |
| Resistive Material | Conductive Plastic |
| Termination Style | Solder Turret |
| Actuator Type | Round |
| Actuator Length | 0.625″ (15.88mm) |
| Actuator Diameter | 0.2497″ (6.34mm) |
| Bushing Thread | – |
| Mounting Type | Servo Mount |
| Size – Body | Round – 2.008″ Dia (51.00mm) |
| Base Product Number | 6574S |






Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.