Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns Inc. |
| Series | 39 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 10k |
| Tolerance | ±20% |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Built in Switch | Rotary, SPST |
| Number of Turns | 1.0 |
| Features | – |
| Taper | Linear |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | Top Adjustment |
| Temperature Coefficient | – |
| Rotation | 270° |
| Resistive Material | Conductive Plastic |
| Termination Style | PC Pins |
| Actuator Type | Flatted |
| Actuator Length | 0.500″ (12.70mm) |
| Actuator Diameter | 0.125″ (3.18mm) |
| Bushing Thread | 1/4-28 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Size – Body | Round – 0.512″ Dia (13.00mm) |
| Base Product Number | 39SB |


Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.