Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Atlas Scientific |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Applications | – |
| Pressure Type | – |
| Operating Pressure | 100PSI (689.48kPa) |
| Output Type | Analog Voltage |
| Output | 0.5 V ~ 4.5 V |
| Accuracy | ±0.1PSI (0.69kPa) |
| Voltage – Supply | 5V |
| Port Size | Male – 1/4″ (6.35mm) NPT |
| Port Style | Threaded |
| Features | – |
| Termination Style | Cable Leads |
| Maximum Pressure | 300PSI (2068.43kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Package / Case | Cylinder, Threaded |
| Supplier Device Package | – |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.