Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Aries Electronics |
| Series | Correct-A-Chip® 666000 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Convert From (Adapter End) | SOIC |
| Convert To (Adapter End) | SOWIC |
| Number of Pins | 8 |
| Pitch – Mating | 0.050″ (1.27mm) |
| Contact Finish – Mating | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Termination | Solder |
| Pitch – Post | 0.050″ (1.27mm) |
| Contact Finish – Post | Tin-Lead |
| Housing Material | – |
| Board Material | FR4 Epoxy Glass |
| Termination Post Length | 0.080″ (2.03mm) |
| Material Flammability Rating | – |
| Features | – |
| Operating Temperature | – |
| Contact Material – Mating | – |
| Contact Material – Post | Brass |
| Contact Finish Thickness – Mating | – |
| Contact Finish Thickness – Post | 200.0µin (5.08µm) |
| Base Product Number | 08-6660 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.