Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Microelectronics |
| Series | AMS 6915 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Applications | Board Mount |
| Pressure Type | Absolute |
| Operating Pressure | 14.5PSI (100kPa) |
| Output Type | I2C |
| Output | 14 b |
| Accuracy | ±0.5% |
| Voltage – Supply | 3.3V |
| Port Size | Male – 0.1″ (2.47mm) Tube |
| Port Style | Barbed |
| Features | Digital Output, Temperature Compensated |
| Termination Style | PC Pins |
| Maximum Pressure | 72PSI (496.42kPa) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 8-DIP (0.524″, 13.30mm), Side Port |
| Supplier Device Package | 8-DIP |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.