Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Microelectronics |
| Series | AMS 5812 |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Applications | Board Mount, Medical Ventilation |
| Pressure Type | Differential |
| Operating Pressure | -0.0541PSI ~ 0.0541PSI (-0.37kPa ~ 0.37kPa) |
| Output Type | I2C |
| Output | 15 b |
| Accuracy | ±1.5% |
| Voltage – Supply | 4.75 ~ 5.25V |
| Port Size | Male – 0.13″ (3.18mm) Tube, Dual |
| Port Style | Barbless |
| Features | Temperature Compensated |
| Termination Style | PC Pins |
| Maximum Pressure | 3PSI (20.68kPa) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 8-DIP (0.600″, 15.24mm), Dual Top Ports |
| Supplier Device Package | 8-DIP |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.