Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Microelectronics |
| Series | AMS 5812 |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Applications | Board Mount, Medical Ventilation |
| Pressure Type | Differential |
| Operating Pressure | 1.5PSI (10.34kPa) |
| Output Type | I2C |
| Output | 15 b |
| Accuracy | ±1% |
| Voltage – Supply | 4.75 ~ 5.25V |
| Port Size | Male – 0.13″ (3.18mm) Tube, Dual |
| Port Style | Barbless |
| Features | Temperature Compensated |
| Termination Style | PC Pins |
| Maximum Pressure | 15PSI (103.42kPa) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 8-DIP (0.600″, 15.24mm), Top Port |
| Supplier Device Package | 8-DIP |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.