Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Switch Circuit | SPDT |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Number of Circuits | 8 |
| On-State Resistance (Max) | 3.5Ohm |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 200mOhm |
| Voltage – Supply, Single (V+) | 1.8V ~ 5.5V |
| Voltage – Supply, Dual (V±) | – |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 140ns, 50ns |
| -3db Bandwidth | 150MHz |
| Charge Injection | 15pC |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 25pF |
| Current – Leakage (IS(off)) (Max) | 5nA |
| Crosstalk | -95dB @ 100kHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 36-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 36-TQFN (6×6) |
| Base Product Number | MAX4761 |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.