Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Type | Transceiver |
| Protocol | RS232 |
| Number of Drivers/Receivers | 2/2 |
| Duplex | Full |
| Receiver Hysteresis | 500 mV |
| Data Rate | 120Kbps |
| Voltage – Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 20-DIP (0.300″, 7.62mm) |
| Supplier Device Package | 20-PDIP |
| Base Product Number | MAX233 |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.