Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Switch Circuit | SPST – NO |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 1:1 |
| Number of Circuits | 8 |
| On-State Resistance (Max) | 1Ohm |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 20mOhm |
| Voltage – Supply, Single (V+) | 1.6V ~ 5.5V |
| Voltage – Supply, Dual (V±) | – |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 35µs (Max), 5.5µs (Typ) |
| -3db Bandwidth | 400MHz |
| Charge Injection | – |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | – |
| Current – Leakage (IS(off)) (Max) | 50nA |
| Crosstalk | -80dB @ 1MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 28-TQFN (4×4) |
| Base Product Number | MAX14662 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.