Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Switch Circuit | SPDT |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Number of Circuits | 2 |
| On-State Resistance (Max) | 50Ohm |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | – |
| Voltage – Supply, Single (V+) | – |
| Voltage – Supply, Dual (V±) | ±5V ~ 18V |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 300ns, 250ns |
| -3db Bandwidth | – |
| Charge Injection | 12pC |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 14pF, 14pF |
| Current – Leakage (IS(off)) (Max) | 5nA |
| Crosstalk | -74dB @ 500kHz |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 14-DIP (0.300″, 7.62mm) |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Base Product Number | DG303 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.