Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Last Time Buy |
| Switch Circuit | – |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 16:1 |
| Number of Circuits | 1 |
| On-State Resistance (Max) | 160Ohm |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 30Ohm |
| Voltage – Supply, Single (V+) | 10V ~ 20V |
| Voltage – Supply, Dual (V±) | ±15V |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 200ns, 300ns |
| -3db Bandwidth | 200MHz |
| Charge Injection | 0.5pC |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 4pF, 15pF |
| Current – Leakage (IS(off)) (Max) | 2nA |
| Crosstalk | -80dB @ 1MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.173″, 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 28-TSSOP |
| Base Product Number | DG1206 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.