Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Switch Circuit | – |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 8:1 |
| Number of Circuits | 1 |
| On-State Resistance (Max) | 75Ohm |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 1.3Ohm |
| Voltage – Supply, Single (V+) | 2V ~ 12V |
| Voltage – Supply, Dual (V±) | ±2V ~ 6V |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 115ns, 45ns |
| -3db Bandwidth | 210MHz |
| Charge Injection | 2pC |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 4pF, 23pF |
| Current – Leakage (IS(off)) (Max) | 200pA |
| Crosstalk | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173″, 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Base Product Number | ADG658 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.