Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 14 |
| Number of D/A Converters | 1 |
| Settling Time | 13ns (Typ) |
| Output Type | Current – Unbuffered |
| Differential Output | Yes |
| Data Interface | LVDS – Parallel |
| Reference Type | External, Internal |
| Voltage – Supply, Analog | 1.7V ~ 1.9V, 3.1V ~ 3.5V |
| Voltage – Supply, Digital | 1.7V ~ 1.9V, 3.1V ~ 3.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±1.3, ±0.8 |
| Architecture | Quad-Switch |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 160-LFBGA, CSPBGA |
| Supplier Device Package | 160-CSPBGA (12×12) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | AD9739 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.