Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Series | TxDAC® |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 14 |
| Number of D/A Converters | 2 |
| Settling Time | – |
| Output Type | Current – Unbuffered |
| Differential Output | Yes |
| Data Interface | Parallel |
| Reference Type | External, Internal |
| Voltage – Supply, Analog | 1.7V ~ 3.5V |
| Voltage – Supply, Digital | 1.7V ~ 1.9V |
| INL/DNL (LSB) | ±1.8, ±1.7 |
| Architecture | Current Source |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 40-VFQFN Exposed Pad, CSP |
| Supplier Device Package | 40-LFCSP-VQ (6×6) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | AD9717 |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.